İçeriğe geç
Kudüs Medya Arşiv

Kaynak

Kudüs Haber

Haber ve köşe yazıları. 13.246 kayıt, 2016'dan bu yana.

kudushaber.com.tr

3.013 kayıt, sayfa 11

Haber

ABD Gazetesi: Biden Köşeye Fena Sıkıştı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Washington Post gazetesi, Beyaz Saray'daki kıdemli danışmanların Orta Doğu'daki mevcut çatışma ne kadar uzun sürerse bunun Başkan Joe Biden'a siyasi ve diplomatik açıdan daha fazla zarar vereceğinin farkında olduğunu…

Haber

Arap Aşiretleriyle SDG Arasında Çatışma (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Suriye’nin kuzey doğusundaki Arap aşiret savaşçıları, Deyrezzor’un doğusundaki Hacin bölgesinde bulunan SDG güçlerinin karargahına, Hacin Saha Komutanının Hacin Askeri Konseyi liderleriyle toplantı yaptığı sırada…

Haber

ABD, Irak ve Suriye'de Utanılacak Durumda (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Dan Caldwell tarafından theamericanconservative.com adlı internet sitesinde kaleme alınan “IRAK VE SURİYE'DEKİ ULUSAL UTANCIMIZ” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

7 Ekim "Katliamı": Hamas Mı Yoksa İsrail Mi? (Kudüs Haber sitesinde açılır)

William Van Wagenen tarafından new.thecradle.co adlı internet sitesinde kaleme alınan “7 EKİM BİR HAMAS KATLİAMI MIYDI, YOKSA İSRAİL KATLİAMI MIYDI?” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

İsrail'de Büyük Hayal Kırıklığı: Anlaşma Zafer Değil! (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Beyrut Hammud tarafından al-akhbar.com adlı internet sitesinde kaleme alınan “İSRAİL’DE BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI: ANLAŞMA ZAFER DEĞİL” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

Gerilla Eylemi Bombası ve Yeni Bir Dönem (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Hadi Ahmed tarafından almayadeen.net adlı internet sitesinde kaleme alınan “GERİLLA EYLEMİ BOMBASI... YENİ BİR DÖNEME DOĞRU” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

Hizbullah Milletvekilinin Oğlu Şehid Oldu (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan’ın güneyinde İsrail’in saldırısı sonucu şehit olan Hizbullah komutanı ve Hizbullah’ın parlamento grubu başkanı Muhammed Raad’ın oğlu Abbas Raad için Cebaa beldesinde cenaze merasimi düzenlendi.

Haber

İslami Cihad Lideri Ateşkesi Yorumladı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahhale, bugün yaptığı açıklamada geçici ateşkesin, İsrail işgal rejiminin “hedeflerindeki gerilemenin açık bir kabulü” olduğunu belirtti.

Haber

Hamas Liderinden İran'a Teşekkür (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, Doha'da Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye ile görüştü. Abdullahiyan, Hamas 7 Ekim’deki saldırısının sonuçlarının stratejik dengeleri Filistin lehine değiştirdiğini söyledi.

Haber

Gazze'deki Ateşkesin Detayları (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Gazze Şeridi’nde bu sabah başlayan insani ateşkesin ardından öğleden sonra Hamas’ın elindeki sivil esirlerden bir grup ve işgal hapishanelerindeki Filistinli esirlerden bir grubun serbest bırakılacağı bekleniyor.

Haber

Irak’taki Direniş Liderinden “ABD’ye Savaş İlanı” (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Irak'taki El-Nuceba Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Ekrem el Kaabi, ABD’nin Irak direniş savaşçılarına yönelik son saldırılarına tepki göstererek, “Amerika’ya savaş ilanı” çağrısında bulundu.

Haber

İngiliz Medyası: İsrail Hedeflerine Ulaşamadı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Financial Times gazetesi, İsrail işgal hükümetinin Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Hamas ile yapılan esir takası anlaşmasına rağmen hedeflerine ulaşmaktan hala uzak olduğunu açıkladı.

Haber

Hamas, İsrail Piyadelerini Tuzağa Düşürdü (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İsrail medyası, direniş savaşçılarının, İsrail işgalinin bombaladığı Gazze sokaklarına hoparlörler yerleştirip, işgalci piyade birliklerini tuzağa düşürmeyi başardığını ortaya çıkardı.

Haber

Hizbullah Saldırılarının Detaylarını Paylaştı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Filistin’in kuzeyindeki işgal üslerine yönelik operasyonların kapsamını genişletip, roket atışlarının menzilini artıran Lübnan İslami Direnişi, İsrail işgal üslerinin uygun silahlarla hedef alındığı son operasyonların…

Haber

Irak'taki İki ABD Üssü Direniş Ateşi Altında (Kudüs Haber sitesinde açılır)

El Meyadin’e konuşan Iraklı yerel kaynaklar, Erbil Havaalanı yakınındaki Amerikan üssü ve ülkenin batısındaki Ayn el-Esad üssünün Irak direnişi tarafından hedef alındığını bildirdi. Yerel kaynaklar ayrıca ABD…

Haber

Ateşkes, Lübnan-Yemen Cephelerini De Kapsıyor Mu? (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Gazze’de bugün yürürlüğe giren insani ateşkes veya duraksama, gündemin en sıcak başlığı olarak yerini korurken, İsrail medyası söz konusu ateşkesin, Hizbullah ve Yemen cephesini kapsayıp kapsamayacağını sorguladı.

Haber

İsrail Kuzey Cephesinde Küçük Bir Savaşta (Kudüs Haber sitesinde açılır)

al-akhbar.com adlı internet sitesinde yayımlanan “DÜŞMANIN HEDEF ÇEMBERİNİ GENİŞLETMESİNİN ARDINDAN 8 ŞEHİT… “KUZEY CEPHESİ”NDE KÜÇÜLTÜLMÜŞ BİR SAVAŞ VAR” başlıklı haberi siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

Bombalar ve Abluka Arasında Gazze'de Sağlık Krizi (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Meryem Karehgozlu tarafından presstv.ir adlı internet sitesinde kaleme alınan “UÇURUMUN KENARINDA: BOMBARDIMANLAR VE ABLUKA GAZZE'Yİ SAĞLIK KRİZİNE SÜRÜKLÜYOR, HASTALIKLARA KAPI AÇIYOR” başlıklı yazıyı siz kıymetli…

Haber

Gazze'nin Ateşi Mahmud Abbas'ı Yakacak (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Halil Harb tarafından new.thecradle.co adlı internet sitesinde kaleme alınan “GAZZE'NİN ATEŞİ MAHMUD ABBAS'I NASIL YAKACAK?” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

Gazze: Fırtına Öncesi Ara (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Pepe Escobar tarafından new.thecradle.co adlı internet sitesinde kaleme alınan “GAZZE: FIRTINA ÖNCESİ ARA” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

İran Dışişleri Bakanı'ndan Filistin Röportajı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İsrail işgalinin ateşkesi koruyamaması halinde topyekün bir savaşın meydana geleceği uyarısında bulundu.

Haber

ABD Hava Üssüne Saldırı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Irak'taki İslami Direniş, Erbil havaalanındaki ABD işgal üssünün, insansız hava araçları ile doğrudan vurulduğunu açıkladı.

Haber

Kassam'dan İsrail'e Geçit Yok! (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İsrail işgal güçlerine karşı destansı bir mücadele veren Kassam Tugayları savaşçıları, Gazze’deki sivillere yönelik insanlık dışı saldırılara misilleme olarak işgal altındaki Filistin topraklarına yapılan saldırıların…

Haber

İsrail, Kuzeyde Ağır Kayıplar Veriyor (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan İslami Direnişi, son operasyonlarında çok sayıda İsrail askeri noktası ve toplanma alanlarına saldırdığını ve işgal askerleri arasında önemli kayıpların olduğunu duyurdu.

Haber

Gazze'de Şehitler İçin Toplu Mezar Açıldı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İsrail işgal ordusu tarafından şehit edilen 111 Filistinlinin naaşı, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinde toplu mezara defnedildi.

Haber

Yemen'den İsrail'e Kentine Füze Saldırısı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Yemen ordusu, Gazze halkı ve direnişine verdiği destek kapsamında daha önce defalarca hedef aldığı Eliat’taki İsrail işgal noktalarına, bir kez daha seyir füzeleri ile saldırdı. Öte yandan Kızıldeniz’de ele geçirilen…

Haber

5 Hizbullah Askeri Şehit Oldu (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan Parlamentosu’ndaki Hizbullah milletvekili grubun başkanı Muhammed Raad, dün akşam İsrail’in Lübnan’ın güneyine gerçekleştirdiği saldırıda şehit olan Hizbullah savaşçısı oğlu Abbas’la ilgili konuştu.

Haber

Batı Şeria'da Baskın ve Tutuklama Furyası (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Siyonist işgal güçleri Batı Şeria ve Kudüs'te de gece boyunca baskınlar düzenleyerek Filistinlileri tutuklarken, birçok baskında Filistinli direnişçiler ile İsrail işgal güçleri arasında çatışmalar yaşandı.

Haber

Hizbullah Yetkilisi: Hamas Dimdik Ayakta (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Hizbullah Yürütme Konseyi Başkanı Haşim Safiyuddin dün Lübnan’ın Tirdaba kasabasında katıldığı şehitleri anma programında Hamas ile İsrail arasında gerçekleşen ateşkes anlaşmasını değerlendiren bir konuşma yaptı…

Haber

ABD'den Haşdi Şabi'ye Saldırı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Irak Cumhurbaşkanlığı, Curf en-Nasr bölgesini hedef alan Amerikan saldırısını kınarken, Irak Hizbullahı bu saldırının “cezasız kalmayacağını” vurguladı.