İçeriğe geç
Kudüs Medya Arşiv

Kaynak

Kudüs Haber

Haber ve köşe yazıları. 13.246 kayıt, 2016'dan bu yana.

kudushaber.com.tr

13.246 kayıt, sayfa 31

Haber

Hizbullah, Tel Aviv'i Vurdu (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah, Seyyid Hasan Nasrallah’ın şehadetinin 40. gününde, İsrail işgal rejiminin kuzeydeki yerleşim yerlerini, askeri üslerini ve sızma girişimlerinde bulunmak üzere Lübnan sınırına konuşlanan…

Haber

İsrail, Gazze'de Kayıplar Veriyor (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Filistinli direniş gruplarının Gazze Şeridi’ndeki askeri kanatları, İsrail işgal güçlerini ve yerleşim yerlerini vurmaya devam ediyor.

Haber

Yemen, Trump Dönemi Tutumunu Duyurdu (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Yemen’deki Sana Hükümeti, Trump'ın seçim zaferi üzerine, askeri operasyonlar konusundaki tutumunu açıkladı.

Haber

Lübnanlı Hıristiyan Lider: Nasrallah Nadir Bir Şahsiyetti (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan’da Hristiyan Marada Hareketi’nin lideri Süleyman Franjiye, “Seyyid Hasan Nasrallah gibi nadir bir şahsın 100 yılda bir geleceğini düşünüyorum. Onu tanımayanlar neyi kaybettiklerini bilmezler, onu tanıyanlar bu…

Haber

Nasrallah, Direnişin Kalıcı Sembolü Haline Nasıl Geldi? (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lea Akil tarafından english.almayadeen.net adlı internet sitesinde kaleme alınan “VEFATINDAN BU YANA 40 GÜN OLDU AMA SEYYİD SONSUZA KADAR YAŞAYACAK” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

Şehadetinin 40'ında Seyyid Hasan Nasrallah! (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Muhammed Helse tarafından almayadeen.net adlı internet sitesinde kaleme alınan “ŞEHADETE YÜKSELİŞİNİN KIRKINDA SEYYİD HASAN NASRULLAH, “İSRAİL” VE “ÖRÜMCEK AĞI” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

İsrail'in Lübnan'ın Tarihi ve Mirasına Karşı Savaşı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Hasan Cevad tarafından thecradle.co adlı internet sitesinde kaleme alınan “İSRAİL'İN, LÜBNAN'IN TARİHİNE VE MİRASINA KARŞI SAVAŞI” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

İsrail ve ABD, İran'ın Yanıtını Bekliyor (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Yahya Debbuk tarafından al-akhbar.com adlı internet sitesinde kaleme alınan “İSRAİLLİLER VE AMERİKALILAR, İRAN’IN VERECEĞİ YANITI BEKLİYOR… WASHİNGTON’UN ÇIKARLARI GÜVENDE DEĞİL!” başlıklı yazıyı siz kıymetli…

Haber

İran-İsrail Çatışmasında Körfez Ülkeleri Kumar Oynuyor (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Mevade İskender tarafından thecradle.co adlı internet sitesinde kaleme alınan “ŞİMDİLİK TARAFSIZ: FARS KÖRFEZİ ÜLKELERİNİN İRAN-İSRAİL RESTLEŞMESİNDE OYNADIĞI KUMAR” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için…

Haber

ABD'den Irak'a Uyarı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Irak Başbakanı Muhammed Sudani ve üst düzey ABD’li yetkililer arasında geçen görüşmelerin detayları ortaya çıktı. ABD medyasına göre Biden yönetimi Bağdat’ı, İsrail işgaline Irak toprakları üzerinden yapılacak olası…

Haber

Hizbullah, 2 Milyon Siyonisti Sığınaklara Soktu (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan İslam Direnişi, bugün kuzeydeki yerleşim yerlerinden Tel Aviv’e kadar çok sayıda İsrail askeri bölgesine operasyon düzenledi. Tel Aviv’e yönelik saldırıda, Ben Gurion Havaalanı yakınlarındaki Tserfin Üssü’nün…

Haber

Hizbullah Savaşçılarından, Lidere "Hazırız" Mesajı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan İslami Direniş savaşçıları, ülkenin güneyine sızma girişimlerinde bulunan işgal ordusuna karşı operasyonlarını sürdürürken, Hizbullah’ın savaş medyası, Nehariye’yi hedef alan saldırıları belgeleyip, sahaya…

Haber

İsrail, Kuzey Gazze'de Saldırı Altında (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Filistinli direniş gruplarının Gazze Şeridi’ndeki askeri kanatları tarafından yapılan açıklamalara göre, mücahitler dünkü operasyonlarda kuzeydeki işgal üslerine, askeri toplanma alanlarına ve İsrail zırhlı araçlarına…

Haber

İsrail'den Cenin'e Baskın (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin kentine bu sabah erken saatlerde baskın düzenleyen İsrail kuvvetlerinin, Filistin direniş güçlerinin yoğun saldırıları ile karşı karşıya kaldığı bildirildi. Filistinli direniş…

Haber

Mısır Halkından İsrail Bayraklı Gemiye Tepki (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İsrail televizyonu, geçtiğimiz günlerde Süveyş Kanalı’ndan geçerken görüntülenen ve büyük yankı uyandıran "Saar 5" sınıfı İsrail savaş gemisi hakkında ayrıntılar yayınladı.

Haber

İsrail'den Batı Şeria'ya Baskın: 4 Şehit (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Filistinli direnişçiler, işgal güçlerinin Batı Şeria’daki Kabatiye ve Tammun beldelerine düzenlediği baskınlara karşı koyarken 4 şehit verildi.

Haber

İran Dışişleri Bakanı: İsrail'i Defalarca Uyardık (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İran Dışişleri Bakanı Abbas Erakçi, ülkesinin karşı karşıya kaldığı çeşitli testlerden başarıyla geçtiğini belirterek, İsrail rejimini İran'ın iradesini sınamaması konusunda defalarca uyardığını söyledi.

Haber

Irak Direnişinden İsrail'e İHA Saldırısı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Irak İslami Direnişi, bu sabah şafak vakti İsrail işgaline karşı çok sayıda operasyon düzenleyerek, soykırım ve saldırganlığın devam ettiği Filistin ve Lübnan'a destek taahhüdünü bir kez daha teyit etti. Direniş grubu…

Haber

Hizbullah'tan Meron'a Roket Yağmuru (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Hizbullah savaşçıları dün bir kez daha işgal altındaki kuzey Filistin sınırında bulunan İsrail askeri üslerine, toplanma noktalarına ve yerleşim birimlerine çok sayıda saldırı düzenledi.

Haber

İsrail, Cibaliye'de Kayıp Veriyor (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Filistin direnişi, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliye'de etkili operasyonlar düzenleyip, Netzarim eksenini yoğun şekilde bombaladığını açıkladı. Direniş grupları ayrıca önceki operasyonları belgeleyen bazı önemli…

Haber

İsrail-Suudi Arasında Yeni Atak (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Virginia merkezli Amerikan haber sitesi Axios, ABD ve Suudi Arabistan’ın, İsrail ile daha geniş kapsamlı bir anlaşmayı içermeyen olası bir güvenlik anlaşmasını görüştüğünü açıkladı.

Haber

Batı İran'ı Aşırı Tepki Vermeye Zorlar Mı? (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Janna Kadri tarafından english.almayadeen.net adlı internet sitesinde kaleme alınan “BATI'NIN İRAN'IN AŞIRI TEPKİSİNİ TETİKLEMEYİ BAŞARMASI DAHA NE KADAR SÜRER?” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

Gazze Direnişi, İsrail Askerlerini Avlıyor (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İsrail işgal ordusu, Kassam Tugayları’nın Cebaliye'de İsrail ordusuna bağlı Hayalet Birliği’ni tuzağa düşürdüğünü bildirerek, biri subay olmak üzere 4 askerin öldüğünü, bir subayın da ağır yaralandığını duyurdu.

Haber

Dahiye Halkı: Evlerimiz Nasrallah'a Feda Olsun (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan’ın başkenti Beyrut’un Burc el-Beracine bölgesinde İsrail saldırısına uğrayan evlerini ziyaret eden vatandaşlar, Nasrallah’ın yolunda direnişe bağlılıklarını vurguladı.

Haber

Lübnanlı Vekil, Ateşkes İhtimalini Değerlendirdi (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan Milletvekili Ali Hasan Halil, ateşkes müzakereleri ve İsrail işgal güçlerinin, Lübnanlı bir deniz subayını kaçırma eylemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Hasan Halil “direnişin, ulusal birliğin ve Lübnan…

Haber

Hizbullah'tan İsrail'e Sert Operasyonlar (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah, Gazze halkını ve direnişini desteklemek ve Lübnan halkını savunmak amacıyla dün akşama kadar İsrail işgal güçlerine karşı üst düzey operasyonlar düzenledi.

Haber

Gazze'de İsrail İHA'larına Operasyon (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Filistinli direniş savacıları, Aksa Tufanı Savaşı'nda 394 günü geri de bırakırken, İsrail işgal güçlerine karşı üst düzey operasyonlar düzenlemeye devam ediyor.

Haber

"Fetih-Hamas Görüşmeleri Olumlu" (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Filistinli bir kaynak, Fetih hareketi ile Hamas arasında Mısır’ın başkenti Kahire’de yapılan görüşmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kaynak, iki taraf arasında Gazze'nin yönetimi konusunda yapılan son…