İçeriğe geç
Kudüs Medya Arşiv

Kaynak

Kudüs Haber

Haber ve köşe yazıları. 13.246 kayıt, 2016'dan bu yana.

kudushaber.com.tr

1.838 kayıt, sayfa 38

Haber

İsrail Hava Savunması Dokunulmaz Değilmiş (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Shivan Mahendrarajah tarafından thecradle.co adlı internet sitesinde kaleme alınan “İSRAİL HAVA SAVUNMASI ‘DOKUNULMAZ’ DEĞİL” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

İran Saldırısı ve İsrail'in Zayıf Yanları (Kudüs Haber sitesinde açılır)

David Hearst tarafından middleeasteye.net adlı internet sitesinde kaleme alınan “İRAN SALDIRILARI İSRAİL’İN ZAYIFLIĞINI NASIL ORTAYA ÇIKARDI?” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

İsrail, İran'a Karşı Bir Kumar Oynar Mı? (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Alastair Crooke tarafından english.almayadeen.net adlı internet sitesinde kaleme alınan “İKİLEM YÖNETİMİ” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

İran: Stratejik Sabırdan Taktik Eyleme Geçiş (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Ahmed Abdurrahman tarafından almayadeen.net adlı internet sitesinde kaleme alınan “İRAN İSLAM CUMHURİYETİ’NİN “GERÇEK VAAD OPERASYONU”... STRATEJİK SABIRDAN TAKTİK EYLEME GEÇİŞ!” başlıklı yazıyı siz kıymetli…

Haber

Varoluş Savaşı: Gazze, Batı Şeria ve İran (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Myriam Charabaty tarafından english.almayadeen.net adlı internet sitesinde kaleme alınan “VAROLUŞ SAVAŞI: GAZZE, BATI ŞERİA VE İRAN'IN MİSİLLEMESİ” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

Utanç Kalkanı: Ürdün Nasıl Düştü? (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Halil Harb tarafından thecradle.co adlı internet sitesinde kaleme alınan “'ONUR SAVAŞI'NDAN UTANÇ KALKANINA: ÜRDÜN NASIL DÜŞTÜ?” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

İsrailli Yetkililerden Dikkat Çeken İran Tavsiyesi (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Beyrut Hammud tarafından al-akhbar.com adlı internet sitesinde kaleme alınan “İSRAİLLİ BAZI YETKİLİLERİN TEVAZU TAVSİYESİ: SORUNUMUZ GAZZE İLE!” başlıklı yazıyı Muhammed Yaşar siz kıymetli okuyucularımız için çevirdi.

Haber

Hamas Yetkilisinden İran Saldırısı Yorumu (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Hamas Siyasi Bürosu üyesi Gazi Hamad, İran Devrim Muhafızları tarafından yürütülen Gerçek Vaat operasyonları yoluyla İsrail işgal yapısına verdiği cevabın meşru bir hak ve cesur bir adım olduğunu söyledi.

Haber

Naim Kasım: Filistin'in Zaferi Yakın (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Siyonist rejimin çöküşünün derinleştiğini ve Filistin zaferinin yaklaştığını söyledi.

Haber

ABD-İsrailli Yetkililer: İran, Yeni Denklem Kurdu (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İran’ın İsrail’e yaptığı saldırı dünya gündeminden düşmezken, ABD ve işgalci İsrail’e bağlı kuruluşlar saldırıyı “İsrail için stratejik başarısızlık ve caydırıcılığın kaybı” olarak değerlendiriyor.

Haber

İranlı General: Düşman, Yeni Denklemi Bilsin (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Kiyumers Haydari, İsrail’in, İran’ın yeni bir denklem oluşturduğunu bilmesi gerektiğini kaydederek, bunun İsrail’in kirli eylemlerine karşılık vermek olduğunu söyledi.

Haber

ABD'li Diplomat: İsrail’in İran'a Karşı Eli Bağlı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

ABD Dış ilişkiler Konseyi Fahri Başkanı ve eski bir ABD’li diplomat olan yazar Richard Haass, Financial Times gazetesi için kaleme aldığı yazısında, mevcut koşullarda İsrail’in İran karşısında iyi seçeneklere sahip…

Haber

el-Hindi: İran, İsrail'in Caydırıcılığını Bitirdi (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Filistin direniş hareketi İslami Cihat’ın Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed el-Hindi, İsrail’in İran’a karşı caydırıcı gücünün yok olduğunu söyledi.

Haber

Hizbullah'tan İsrail Üslerine Şiddetli Saldırılar (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah, Gazze halkı ve direnişine destek amacıyla, işgal altındaki Kuzey Filistin sınırındaki stratejik İsrail askeri karargahlarına şiddetli saldırılar düzenledi.

Haber

ABD’den Ürdün ve Suudilere Övgü (Kudüs Haber sitesinde açılır)

ABD’li medya kuruluşu Axios’a göre, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, bir grup Yahudi yetkili ile bir araya geldiği toplantıda, İran’ın İsrail’e yönelik misilleme saldırıları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Haber

ABD'den İran’a Dikkat Çekici Talep (Kudüs Haber sitesinde açılır)

The Creadle gazetesinin haber sitesinde yer alan bir iddiaya göre, Washington İsrail’in itibarını korumak için dolaylı yollardan İran’a ilettikleri mesajda, Tahran’dan sembolik bir saldırıya izin vermesini talep etti.

Haber

Tahran'ın Saldırısı: Sınırlı Karşılık, Büyük Etki (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Ali Haydar tarafından al-akhbar.com adlı internet sitesinde kaleme alınan “TAHRAN ÇATIŞMANIN KALBİNDE… BÜYÜK ETKİLERİYLE, SINIRLI BİR KARŞILIK...” başlıklı yazıyı Muhammed Yaşar siz kıymetli okuyucularımız için çevirdi.

Haber

Şankıti: İran'ın İsrail Saldırısı Tarihi Bir Olaydır (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Dr. Muhammed Muhtar Şankıti (Katar Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü) tarafından aljazeera.net adlı internet sitesinde kaleme alınan “İRAN İLE İSRAİL ARASINDAKİ ATEŞLİ MESAJLAR” başlıklı yazıyı Abdurrahim Ay…

Haber

İran'ın İsrail Harekatı Nasıl Gelişti? (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Ivan Kesic tarafından presstv.ir adlı internet sitesinde kaleme alınan “İRAN’IN SİYONİST VARLIĞA KARŞI MİSİLLEME AMAÇLI ASKERİ HAREKATI NASIL GELİŞTİ?” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

İran, Gazze'ye Destek Cephesini Resmen Açtı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Batool Subeiti tarafından english.almayadeen.net adlı internet sitesinde kaleme alınan “İRAN: YENİ BİR DESTEK CEPHESİ RESMEN AÇILDI” başlıklı yazıyı siz kıymetli okuyucularımız için çevirdik.

Haber

İran Saldırısı Yeni Bir Sayfa Açıyor (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Steven Erlanger & Farnaz Fassihi tarafından nytimes.com adlı internet sitesinde kaleme alınan “İRAN’IN İSRAİL’E YÖNELİK SALDIRILARI ESKİ RAKİPLER İÇİN TEHLİKELİ YENİ BİR SAYFA AÇIYOR” başlıklı yazıyı siz kıymetli…

Haber

Gazze'de Çatışmalar Sürüyor (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Filistin direniş grupları Gazze’nin çeşitli bölgelerinde İsrail işgal güçleriyle çatışmalarını sürdürüyor.

Haber

ABD: İran'la Birlikte Yemen'de Saldırdı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

ABD Merkez Komutanlığı, İran'ın İsrail'e saldırısı kapsamında, Kızıldeniz'deki Amerikan ve Avrupa gemilerinin, Yemen’in İsrail’e yönelik balistik füze ve insansız hava araçlarıyla başlattığı saldırıyı engellemeye…

Haber

Pentagon, Orta Doğu’daki Gerilimden Rahatsız (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Pentagon, İran’ın doğrudan İsrail’i hedef aldığı saldırılarının ardından, Orta Doğu’da konumlanan binlerce ABD askerine karşı meydana gelecek olası risklerden endişe duyuyor.

Haber

İran Operasyonu, İsrail'e Geri Adım Attırdı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

ABD medyası, İsrail'in Refah işgali için ilk adımlarını atmaya hazır olduğunu ancak İran'ın hafta sonu düzenlediği saldırının ardından bu planların ertelediğini açıkladı.

Haber

İran Saldırısı İsrail'e Pahalıya Patladı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İsrail medyası, Siyonist rejimin cumartesi günü İran'ın insansız hava aracı ve füze saldırılarını engellemek için savunmasına 1.2 milyar dolardan fazla para harcadığını açıkladı.

Haber

Hizbullah, Özel İsrail Birliğini Pusuya Düşürdü (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Hizbullah savaşçılarının, Lübnan topraklarından izinsiz geçen Golani Tugayı’na ait bir İsrail askeri birliğini pusuya düşürdüğü ve çok sayıda üyesini etkisiz hale getirdiği belirtildi.