İçeriğe geç
Kudüs Medya Arşiv

Kaynak

Kudüs Haber

Haber ve köşe yazıları. 13.246 kayıt, 2016'dan bu yana.

kudushaber.com.tr

13.246 kayıt, sayfa 422

Haber

Şeyh Zekzaki Mahkemeye Çıkarılacak (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Nijerya Federal hükümeti bir yıldan uzun süredir kanunsuz bir şekilde tutuklu bulundurduğu Nijerya İslami Hareketi lideri Şeyh İbrahim Zakzaki’yi mahkemeye çıkarmaya hazırlanıyor.

Haber

Netanyahu, Büyük Fırsatı Kaçırdı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Siyonist rejim güvenlik politikaları uzmanı Amos Yadlin, hafta içerisinde gerçekleşen Trump-Netanyahu görüşmesine ilişkin ‘ kaçırılmış bir fırsat oldu ‘ yorumunu yaptı.

Haber

Hamas’ta Tüzük Değişikliği (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Hamas’ın Ramallah temsilcisi tarafından yapılan açıklamada Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın önümüzdeki haftalarda ‘Hamas’ın düşünce ve siyasi mirasını’ güncelleyen yeni bir tüzük ilan edeceği belirtildi.

Haber

Trump’ın İsrail Büyükelçisi Adayına Protesto (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Amerika’nın Siyonist rejim ile ilişkilerinde Siyonist siyasetçilerin deyimiyle ‘rüya gibi bir dönem’ yaşanıyor. Amerikan başkanı Donald Trump’ın Filistin topraklarını işgal eden Siyonist İsrail rejimine büyükelçi olarak…

Haber

Avrupa, NATO Harcamaları Konusunda Temkinli (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Avrupa Komisyonu başkanı Jean Claude Juncker, Perşembe günü yaptığı açıklamada ABD’nin NATO’nun askeri harcamaları için ayırdığı bütçede kısıtlamaya gidebileceği yönündeki tehditvari sözlerine cevap verdi.

Haber

ABD, Küba’ya Baskı Kurmaya Devam Ediyor (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Küba Cumhuriyeti, Küba Devriminin lideri Fidel Castro’nun ölümünden sonra ABD’nin artan baskıları karşısında yemen konusunda taviz vermek zorunda kaldı. Küba yönetimi, Yemen’de 2015’ten beri devam eden askeri krizde ABD…

Haber

ABD, Suriye Konusunda Samimiyet Testinden Geçecek (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Suriye’de Esed yönetimine karşı olan ve muhaliflere destek veren ülkeler, Trump yönetiminin göreve geldiği günden sonra ilk defa önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Cenevre toplantısı gündemiyle toplu olarak yarın bir…

Haber

Çin, ABD’yi Uyardı: ‘Tolerans Göstermeyiz’ (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Beijing yönetimi, Büyük Okyanus’a bağlı Güney Çin Denizi’nde devriye yapmayı planlayan Amerikan donanmasına tepki göstererek ‘egemenlik ve güvenliğimizin tehlikeye girmesine müsaade etmeyiz’ dedi.

Haber

Trump ve Netanyahu 3 Konuda Anlaştı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

ABD başkanı Trump’ın daveti üzerine Washington’a giden Siyonist rejim başbakanı Netanyahu ile Trump arasındaki görüşmenin iki ülke açısından çok verimli geçtiği, Netanyahu’nun İsrail’in geleceği açısından Trump’tan yeni…

Haber

ABD’den Nato İtirafı: "Başarısız Olduk’’ (Kudüs Haber sitesinde açılır)

ABD’de Trump yönetiminin göreve gelmesiyle NATO ile ilişkiler noktasında bir belirsizlik olacağı konusu gündemdeyken Amerikan savunma bakanı James Mattis, ‘’Nato’ya üye ülkelerin ortak savunma programına ilişkin bütçede…

Haber

ABD, İki Devletli Çözüm Dönemini Kapattı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

ABD’de göreve gelmesiyle birlikte Siyonist rejimin her türlü işgal ve yerleşim politikasına destek veren Trump yönetiminin bu desteği son olarak ‘’İsrail ile Filistin arasında barışın gerçekleşmesi için iki devletli bir…

Haber

Libya’da Egemenlik Mücadelesi Devam Ediyor (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Zengin yeraltı kaynaklarına sahip Libya'da ülkeyi 42 yıl yöneten Muammer Kaddafi'nin Şubat 2011'de başlayan halk ayaklanmaları sonucu devrilmesinin ardından 6 yıl geçmesine rağmen ülkede istikrar sağlanamadı.

Haber

Siyonistler, ABD Uçak Gemisini Ziyaret Etti (Kudüs Haber sitesinde açılır)

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), 2 Şubat’ta Akdeniz sularına giriş yapan 'George W.H. Bush Uçak Gemisi’nin 13 Şubat itibariyle ırak ve Suriye’de askeri operasyonlara başladığını’ açıkladı.

Haber

Siyonistler Kudüs’te 3 Filistinli’nin Daha Evini Yıktı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Siyonist rejim yetkilileri gün geçtikçe daha sert bir şekilde uygulamaya soktukları Kudüs’ün Yahudileştirilmesi projesi kapsamında bir yandan yeni yerleşim birimlerinin yapılmasını onaylarken, diğer taraftan da şehirde…

Haber

Refah Kapısı 3 Gün Sonra Yeniden Kapandı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Mısır yönetimi, Gazze Şeridi’nin dünyaya açılan kapısı olarak kabul edilen refah sınır kapısını 3 gün karşılıklı giriş çıkışlara açık tuttuktan sonra dün sabah itibariyle yeniden kapattı.

Haber

Siyonist İsrail, Kahire Büyükelçisini Geri Çağırdı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İngiliz basınının iddiasına göre Siyonist rejim, güvenlik nedenleriyle Mısır`daki büyükelçisini birkaç hafta önce sessiz sedasız geri çağırdı. Siyonist dışişleri bakanlığı yetkilileri, bu olayın arkasında herhangi…

Haber

Rusya Baltık Denizi’nde Tatbikata Başladı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

ABD ile Rusya arasında Obama döneminin son günlerinde iyice artan gerginlik sonrasında dün Trump’ın atadığı ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn’ın Rus diplomatlarla yaptığı özel bir görüşmenin ses kaydı kamuoyuna…

Haber

Yemen sınırında 7 Suud Askeri Öldü (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Suudi Arabistan tarafından yayınlanan resmi raporlara göre ülkenin güney sınırında Yemen ordu ve halk güçleri tarafından düzenlenen misilleme saldırılarında 7 Suud askerinin öldüğü resmen açıklandı.

Haber

Mişel Avn, Mısır'da Hizbullah'ı Savundu (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, önceki gün gerçekleştirdiği Mısır ziyaretinde Hizbullah’ın silahlarının Lübnan için milli savunma için gereklilik düzeyinde stratejik bir öneme sahip olduğunu savundu.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan’da (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki heyetle birlikte, önemli temaslarda bulunmak üzere dün Suudi Arabistan’a gitti. Erdoğan’ın bugünkü program çerçevesinde, Kral Selman ve Suud savunma bakanı Muhammed bin…

Haber

Astana ve Cenevre Toplantıları (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Kazakistan’ın başkenti Astana’da Suriye konulu iki gün sürecek olan Suriyeliler ile Suriyelilerin görüşmesini öngören ve Suriye’de ateşkesin devam ettirilmesini öngören Astana toplantısı bugün başlıyor. İki gün sürecek…

Haber

Arakan`da Bir Müslüman İdama Mahkum Edildi (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Myanmar yönetimi, bölgede azınlık olarak varlık mücadelesi veren Rohingya Müslümanlarına dönük zulmüne tüm hızıyla devam ediyor.

Haber

Siyonist Medyada Yahya Sinvar Endişesi (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Kassam komutanı Yahya Sinvar`ın Hamas`ın gazze siyasi sorumlusu olarak seçilmesi, siyonist medyayı endişelendirdi. Siyonist rejim medya organlarından times of ısrael, Yahya Sinvar`la ilgili…

Haber

Ruhani’den Körfez Ziyareti (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yarın Körfez İşbirliği Konseyi üyesi Umman ve Kuveyt`i ziyaret edecek. Ruhani’nin, her iki ülkenin liderleriyle bölgesel meseleleri ele alması bekleniyor.

Haber

Şeyh Zakzaki, Ölüme Terk Edildi (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Nijerya İslami Hareketi sözcüsü İbrahim Musa, bir yılı aşkın süredir Nijerya rejim güçleri tarafından hukuksuzca tutuklu bulundurulan Şeyh İbrahim Zakzaki’nin son durumu ve tutukluluk halinin devam etmesi hakkında bir…

Haber

İslami Cihad: Arap Rejimleri Filistin'e Sırtını Döndü (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Akabe’de düzenlenen dörtlü zirveye, Gazze’den tepki geldi. Filistin İslami Cihad Hareketi’nin resmi sözcüsü Davud Şihab, zirveye ilişkin olarak yaptığı açıklamasında “Araplar, Netanyahu’nun peşini bırakmayacakları yerde…

Haber

Arap ve İsrailli Liderleri Buluşturan Gizli Görüşme (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi, Ürdün Kralı Abdullah, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bir yıl önce Ürdün’ün Akabe şehrinde gizli bir görüşme gerçekleştirdiği ortaya…

Haber

Hafter: Müslüman Kardeşler'i Ordudan Attık (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Libya’nın doğusunu elinde bulunduran darbeci general Halife Hafter, Libya Ordusu’nda Müslüman Kardeşler’le irtibatı bulunan askerlerin ordudan atıldığını söyledi.

Haber

İsrailli Eğitimciler Fas'ta Düzenlenen Eğitim Forumu'na Katıldı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İsrail ile Arap ülkeleri arasındaki ilişkileri normalleştirme projesi, eğitim alanında devam ediyor. İsrail Eğitim Bakanlığı’nı temsil eden bir heyet, Fas’ta düzenlenen “Ekonomik Kalkınmada Yeterlilik ve Mesleki Oluşum…

Haber

BM, Bahreyn'deki İnsan Hakkı İhlallerini Eleştirdi (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Bahreyn yönetiminin, Bahreyn halkı üzerindeki baskılara Birleşmiş Milletler’den tepki geldi. Birleşmiş Milletler, Bahreyn yönetiminden özgürlükleri kısıtlayan uygulamalarına son vererek Bahreyn halkıyla gerçek bir…