İçeriğe geç
Kudüs Medya Arşiv

Kaynak

Kudüs Haber

Haber ve köşe yazıları. 13.246 kayıt, 2016'dan bu yana.

kudushaber.com.tr

13.246 kayıt, sayfa 440

Haber

Ensarullah lideri el-Husi’den Yemen Halkına Çağrı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Yemen’deki Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik el-Husi, dün akşam Yemen halkına hitaben yaptığı konuşmasında, Suudi Arabistan’ın Yemen’e açtığı savaşın yakında biteceğine dair bir işaretin olmadığını belirterek halka…

Haber

Müstakbel’de Fuad Sinyora İsyanı Çıktı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

2.5 yılın ardından Pazartesi günü gerçekleşmesi beklenen Lübnan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala Aun’un destekçilerinin sayısı artıyor. Lübnan kulislerinden sızan bilgilere göre Aun destekçilerinin…

Haber

İslami Cihad ve Hamas, Dünyanın sessizliğini protesto etti (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Hamas ve İslami Cihad Hareketi, bugün Gazze’de düzenledikleri basın açıklamasıyla, Siyonistlerin Mescid-i Aksa’nın altında sürdürdükleri kazılar karşısında dünyanın sessizliğini protesto ederken hücre hapsine mahkum…

Haber

Şeyh Şaban Filistin İçin Birlik Çağrısı Yaptı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan İslami Tevhid Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Bilal Şaban, İslami Cihad Hareketi’nin kuruluş yıl dönümü münasebetiyle ilgili yaptığı açıklamasında Filistin davasıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Haber

İhvan lideri Bedii için Yeni Karar (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Mısır’daki cunta mahkemesi, Kalyub Zirai yolunun kesilmesi davasında müebbed hapse mahkum edilen Müslüman Kardeşler Cemaati Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii’nin sunduğu itirazı reddetti.

Haber

Fetih, Batı Şeria'da Direnişçi Avında (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Batı Şeria’daki Fetih yanlısı güvenlik güçlerinin direnişçileri hedef alan tutuklamalarına Hamas’tan tepki geldi. Hamas, tutuklamaların İsrail’in projelerine hizmet ettiğini belirterek derhal durdurulması çağrısında…

Haber

Vifak lideri 6 Kasım’da Hakim Karşısına Çıkıyor (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Bahreyn Vifak Partisi Genel Sekreteri Şeyh Ali Selman hakkında verilen 9 yıllık hapis cezasını bozan Temyiz Mahkemesi, 6 Kasım’da Şeyh Selman’ın yeniden yargılanmasına başlanacağını duyurdu.

Haber

Ambargoyu inkar eden Suud'a Yemen'den (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Yemen’e karşı savaşan Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap Koalisyonu sözcüsü Tuğgeneral Ahmet Asiri’nin “Yemen’e ambargo uygulanmıyor” iddiasına, Yemen’den yanıt gecikmedi.

Haber

Şeyh Cüeyd, Sünni coğrafyaya birlik çağrısında bulundu (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan’ın önde gelen Sünni alimlerinden Şeyh Züheyr Cüeyd, Müslümanlar arasındaki mezhebi fitnenin Amerikan projesi olduğunu, mezhebi fitnenin Irak’ta başlayarak tüm İslam coğrafyasına yayıldığını söyledi.

Haber

Mursi'nin nihai karar duruşması ertelendi (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Müslüman Kardeşler Cemaati Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii’nin Hamas adına casusluk faaliyetinde bulunma suçlamasıyla hakkında verilen müebbed hapis cezasında nihai karar…

Haber

Mescid-i Aksa Tehlikede (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun Mescid-i Aksa’nın altındaki kazılara katılma çağrısına karşı Gazze’deki direniş hareketlerinden uyarı açıklamaları geldi. Filistinli hareketler, direnişin Mescid-i Aksa’yı hedef…

Haber

Aun’un Saraya Çıkışı Müstakbel’in Oylarına Bağlı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan’da yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde kazananın kim olacağına ilişkin tartışmalar sürerken cumhurbaşkanın seçilmesinden sonra kurulacak hükümete ilişkin tartışmalar da başladı.

Haber

İslami Cihad'dan Şikaki'nin yoluna bağlılık açıklaması (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İslami Cihad Hareketi, şehid lider Fethi Şikaki’nin şehadet yıl dönümü münasebetiyle yaptığı yazılı açıklamasında, İslami Cihad’ın bedeli ne olursa olsun Şikaki’nin yolunu sürdüreceğini ilan etti.

Haber

Vifak: Eşyalarımızı satabilirler ama Vifak’ı bitiremezler (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Bahreyn yönetimi, halkın %62’sinin desteğini alan Vifak Partisi’nin mal varlığını bugün açık artırışla satışa sunuyor. Bahreyn Vifak Hareketi, Bahreyn yönetiminin Vifak hareketinin mal varlığını satarak Vifak’ı…

Haber

“Vifak, satılıp alınmayacak fikri bir akımdır” (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Bahreyn muhalefeti ve uleması, Vifak Partisi’nin mal varlığının satışa çıkarılmasına tepki gösterdi. Vifak’ın pazarlarsa satılacak bir eşya olmadığını belirten muhalefet, halk tabanında %62 ağırlığı olan Vifak, daha…

Haber

Süleyman Faranciye: Seçimlerden çekilmeyeceğim! (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylığını koyan Marada Partisi lideri Süleyman Faranciye, Müstakbel lideri Saad Hariri’nin desteğini geri çekmesine rağmen 31 Ekim’de düzenlenecek seçimlere katılacağını…

Haber

Mısırlıların Sisi yönetimine karşı sabrı tükenmek üzere (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Mısır halkın Abdulfettah Sisi yönetimine karşı sabrı tükenmeye başladı. Temel tüketim maddelerine her gün gelen zamlar ve artan vergiler, darbe düzenine ilk aşamada sıcak bakan Mısırlıların da ümitlerini yitirmesine yol…

Haber

İslami Cihad: İran, direnişe destek veren tek ülkedir (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İslami Cihad Hareketi’nin Gazze’deki ileri gelen liderlerinden Hıdır Habib, İran’ın Filistin davasında oynadığı role ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Habib, İran’ın direnişe destek veren tek ülke olduğunu söyledi.

Haber

Hamas: Son savaş İsrail'in sonu olacak (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Bir sonraki savaşta Hamas’ın tamamen tasfiye edileceğini iddia eden İsrail Savaş Bakanı Avigdor Lieberman’a Hamas’tan yanıt gecikmedi. Hamas liderlerinden Fethi Hammad, “Bir sonraki savaş, Siyonist devletin sonu olacak”…

Haber

Halep’te Çatışmalar Şiddetlendi (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Rusya ve Suriye’nin geçtiğimiz hafta Halep’te uyguladığı ateşkesin sona ermesinden sonra bölgede çatışmalar yeniden şiddetlendi. Rusya, yeni bir ateşkesin gündemde olmadığını açıkladı.

Haber

Mısır'da darbeye karşı birlik çağrısı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Mısır’daki darbe rejiminin sadece İslamcıları değil toplumun tüm kesimlerini hedef aldığını belirten eski milletvekili Amir Abdurrahim, ellerinin darbeye karşı devrim saflarına dönmek isteyenlere açık olduğunu söyledi.

Haber

"Öncelik Filistin'in kurtuluşu olursa tüm sorunlar çözülür" (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın Dış ilişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, arap rejimlerinin siyasi önceliklerinin Filistin ve Kudüs’ün kurtuluşuna vermeleri halinde Müslüman ve Arapların tüm sorunlarının çözüme…

Haber

Cunta Mahkemesi’nden Mursi için Karar (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Mısır’daki cunta mahkemeleri, Kahire Ceza Mahkemesi’nin İttihadiye Sarayı önünde yaşanan olaylardan ötürü Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verdiği 20 yıllık hapis cezasına itirazı reddederek hapis cezasını onayladı.

Haber

Nasrallah ve Aun seçimleri Görüştü (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah ile Ulusal Özgürlük Hareketi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Mişel Aun, dün gece bir araya gelerek başta cumhurbaşkanlığı olmak üzere Lübnan ve…

Haber

Şeyh Mahir Hammuddan Mezhepçilik Uyarısı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Uluslararası Direniş Alimleri Birliği ve Sayda’daki Kudüs Camii imamı Şeyh Mahir Hammud, Şii ve Sünni Müslümanlar arasında İslami birlik ve fitneyi son erdirme çağrılarını sabote eden grupların olduğunu, bu kişilerin…

Haber

Müslüman Kardeşler Cemaati’nden İntifada Çağrısı (Kudüs Haber sitesinde açılır)

Müslüman Kardeşler Cemaati, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen nihai hapis cezasına tepki göstererek Mısır halkını, ülkenin tüm meydanlarında intifadaya çağırdı.

Haber

Şallah: Araplar İsrail’le kucaklaşırken İran bizi destekledi (Kudüs Haber sitesinde açılır)

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah Şallah, İslami Cihad Hareketi’nin 29. Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Gazze’de düzenlenen mitingte, telekonferans yoluyla bir konuşma yaptı.